Plaukų želė
Želė plaukams suteikia ne tik fiksaciją, bet ir žvilgesio. Šią formavimo priemonę itin paprasta naudoti, o skirtingi fiksacijos lygiai suteikia galimybę kurti įvairiausias šukuosenas. Platus pasirinkimas ir universalus pritaikymas paverčia plaukų želė viena populiariausių priemonių plaukams formuoti, kurią renkasi ne tik vartotojai, bet ir profesionalūs stilistai.
Plaukų formavimo želė suteikia patikimą šukuosenos fiksaciją
Plaukų želė gali būti įvairios fiksacijos: nuo lengvos iki itin stiprios. Nuo fiksacijos ir siekiamo efekto, priklauso ir plaukų želė naudojimas. Jei norite suteikti plaukams purumo, paryškinti garbanas, želė paskirstykite pirštų galais, o jei norite glotnios šukuosenos ir šlapių plaukų efekto, rinkitės stiprią fiksaciją ir paskirstykite priemonę tankiomis šukomis.
Plaukų želė gali būti įvairios fiksacijos: nuo lengvos iki itin stiprios. Nuo fiksacijos ir siekiamo efekto, priklauso ir plaukų želė naudojimas. Jei norite suteikti plaukams purumo, paryškinti garbanas, želė paskirstykite pirštų galais, o jei norite glotnios šukuosenos ir šlapių plaukų efekto, rinkitės stiprią fiksaciją ir paskirstykite priemonę tankiomis šukomis.
Ar skiriasi plaukų želė vyrams ir moterims?
Daugeliui kyla klausimas, kuo skiriasi moteriška ir vyriška plaukų želė. Esminis skirtumas yra kvapas – vyriškos priemonės pasižymi intensyvesniu aromatu, kuris moterims ne visada patiks. Taip pat vyriška želė plaukams dažnai yra stipresnės fiksacijos, nes turi patikimai išlaikyti suformuotą šukuoseną visą dieną.
Vyrų plaukai yra trumpesni, todėl juos sunkiau formuoti. Ilgi plaukai turi daugiau svorio, todėl jų kryptį lengviau pakeisti. Tai lemia, kad vyriškos plaukų formavimo priemonės yra stipresnės fiksacijos. Visgi palyginti su pomada, vašku ar pasta, vyriškos plaukų želė yra universaliausios. Nedidelis želė kiekis padės suteikti plaukams tvarkingą išvaizdą, o su didesniu kiekiu galima susikurti šlapių plaukų efektą.
Tuo tarpu moterims skirtos plaukų želė yra neutralaus arba gėlinio aromato, pasižymi švelnesniu poveikiu. Iš tikrųjų želė dažniau naudojamos trumpų plaukų šukuosenoms formuoti, tačiau kai reikia glotnumo ši priemonė yra nepakeičiama ir kuriant ilgų plaukų šukuosenas.
Kaip naudojama plaukų želė garbanoms?
Formuojant garbanas, plaukų želė reikėtų naudoti prieš džiovinimą. Nedidelį priemonės kiekį paskleiskite delnuose ir glamžant plaukų galus paskirstykite. Jei plaukai garbanoti ir norite pabrėžti bangeles, suteikti joms svorio, želė naudoti galite ant sausų plaukų.
Daugeliui kyla klausimas, kas geriau: plaukų lakas ar želė? Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tai visiškai skirtingos priemonės. Želė užtikrina pradinę fiksaciją, o plaukų lakas yra skirtas šukuosenai užbaigti. Tai reiškia, kad jei formavote garbanas su želė, daugiau tvirtumo šukuosenai galite suteikti apipurškiant plaukų laku.
Ar man reikalinga stiprios fiksacijos plaukų želė?
Daugelis net nesusimąsto ir renkasi stiprios ar itin stiprios fiksacijos plaukų želė, tačiau tokia priemonė dažniausiai nėra reikalinga ir dėl to neatitinka lūkesčių. Stipriai plaukus fiksuojančios želė yra skirtos prigludusioms, apibrėžtoms šukuosenoms – jas dažniau renkasi vyrai. Dėl to želė plaukams vyrams pasižymi stipresne fiksacija, dažnai suteikia blizgesio ar šlapių plaukų efektą.
Ilgesniems plaukams stiprios fiksacijos nereikia, visiškai pakanka lengvos ar vidutinės. Taip nereikės sukti galvos, kaip naudoti plaukų želė – ilgiems plaukams stiprios fiksacijos priemonė visiškai netiks (išskyrus šukuosenas, kuriose plaukai glotniai formuojami aplink skalpą).
Geriau tepama ar purškiama plaukų želė?
Purškiama plaukų želė yra patogi priemonė, nes nereikia sukti galvos dėl jos kiekio – vienas ar du spustelėjimai ir želė užteks bet kokiai šukuosenai. Tai neleidžia persistengti. Visgi esminio skirtumo tarp purškiamos ir tepamos želė nėra – tai ta pati priemonė, tačiau skirtingose pakuotėse.
Kartais manoma, kad purškiama plaukų želė yra skirta plaukų apimčiai. Vis dėlto apimties suteiks ir plaukų vaškas ar želė, kuri yra tepama. Norint teisingai pasirinkti formavimo priemonę, reikia prisiminti, kad želė fiksuoja plaukus ir suteikia blizgesio, lakas yra skirtas šukuosenos užbaigimui, o vaškas suteikia tekstūros ir matiškumo. Pagalvokite, kokio įvaizdžio siekiate, tai padės nuspręsti kas geriau: plaukų želė ar vaškas.
Taip pat dažnai svarstoma, ar plaukų želė kenkia plaukams. Prisiminkite, kad tai formavimo priemonė, todėl jos funkcija nėra puoselėti ar maitinti plaukus. Visgi gamintojai pasirūpino puikia sudėtimi: kai kurios želė plaukams yra praturtintos veiksmingais augaliniais aliejais, ekstraktais ir kitais ingredientais, naudingais plaukams, pavyzdžiui, itin gera sudėtimi pasižymi „Keune“ plaukų želė.